Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURË‘Top Gun: Maverick’, filmi i Tom Cruise që fiton 1 miliard dollarë

‘Top Gun: Maverick’, filmi i Tom Cruise që fiton 1 miliard dollarë

Top Gun: Maverick ka tejkaluar zyrtarisht 1 miliard dollarë në arkat botërore, sipas Hollywood Reporter. Kjo e bën atë filmin e parë me fitim 1 miliard dollarë në karrierën e njohur të Tom Cruise.

Maverick vazhdon të tërheqë shikuesit e filmit, pothuajse një muaj i larguar nga shfaqja e tij në kinema, dhe nuk tregon shenja të ngadalësimit. Deadline raporton se vazhdimi i Top Gun dhe filmi me regji të Baz Luhrmann, Elvis, janë në konkurim për vendin nr. 1 në arkat e brendshme të fundjavës. Të dy filmat pritet të sjellin diku rreth 30.5 milionë dollarë.

Anëtarësimi në klubin miliarda dollarësh është vetëm arritja më e fundit për filmin kryesor të Cruise. Ai theu rekordin e brendshëm të biletave të fundjavës së Ditës së Përkujtimit me një hapje prej 156 milionë dollarësh, e cila u mbajt për 15 vjet nga Pirates of the Caribbean: At World’s Fund. Filmi ka vazhduar të ecë që atëherë, pavarësisht debutimit të dy filmave të pritshëm veror në Jurassic World Dominion dhe Lightyear

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME