Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTre zjarre në një kohë, digjen ullinjë e shkurre, rrezikohrn banesa

Tre zjarre në një kohë, digjen ullinjë e shkurre, rrezikohrn banesa

Fier – Tre zjarre njëkohësishtë në tre vende të ndryshme kanë rënë disa minuta më parë raportohen nga reparti zjarrfikës në Fier
Zjarri i parë ka rënë në afrësi të kodrave të Vajkanit  e Mbrostarit, zjarri i dytë në PishPoro të njësisë administrative Levan si dhe zjarri i tretë në kodrat me ullinjë e shkurre ne Levan në afërsi të banesave të lagjes rome.

Shefi i reparitit zjarrfikës pohonë se më e rëndë situata është në zjarrin me kodra me ullinjë në Levan ku rezikohen disa banesa në lagjen rome. Zjarret favorisohen nga era e forte por edhe terreni per tre zjarret është i vështirë.

Zjarrfikse nga Fieri Patosi Rroskoveci kanë shkuar për të shuar flakët bashkë me ekipet e tyre të punës

Në zjarrin pranë banesave të lagjes rome në Levan dëgjohen edhe plasje fishekësh luftarakë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME