Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTritol hotelit në Sarandë, rrafshohet me tokën

Tritol hotelit në Sarandë, rrafshohet me tokën

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Sarandë, ku për pasojë është shembur edhe një hotel.

Saranda është tronditur mëngjeisn e sotëm nga një shpërthim i fuqishëm eksplozivi, pas të cilit është rrafshuar një nga hotelet që ndodhet në bulevardin kryesor të qytetit.

Shpërthimi që tronditi qytetin ka ndodhur në orën 5:54 minuta dhe përveç godinës që është shembur, ka shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesat dhe bizneset përreth,

Mendohet se lënda eksplozive që i ëhstë vendosur të ketë qënë e madhe, disa kilogramë.

Hoteli është në pronësi të Spiro Çabirit.

Policia nis hetimin në Sarandë: Rrëzimi i hotelit – me eksploziv, bashkëpronarët – në proces gjyqësor

Policia dhe dhjetëra banorë kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, pasi zhurma ka qënë e madhe e është dëgjuar ën të gjtihë qytetin.

Policia e Shtetit dha një një informacion paraprak pas shpërthimit në Sarandë, në të cilin thuhet:

“Rreth orës 05:55, në lagjen nr.1, Sarandë, në  një hotel dy-katësh i ndërtuar që prej vitit 1996, në pronësi të shtetasve S. Ç., dhe E. Dh., ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ndërtesa është rrëzuar dhe janë shkaktuar dëmtime të fasadave të objekteve në afërsi të objektit të rrëzuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME