Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËUrdhri i prokurorisë/ Meta: Akt nën diktatin e Ramës! Kontribuon në përkeqësimin...

Urdhri i prokurorisë/ Meta: Akt nën diktatin e Ramës! Kontribuon në përkeqësimin e lirisë së medias

Meta shprehet se ky akt i prokurorisë nën diktatin e kryeministrit do të kontribuojë në përkeqësimin e pozitës së Shqipërisë në lidhje me lirinë e medias.

“Liria e mediave është vendimtare për të garantuar Transparencën dhe Llogaridhënien. Frikësimi i mediave dhe gazetarëve synon të mbrojë nga pandëshkueshmëria përgjegjësit e vërtetë të cënimit të sigurisë kombëtare.

Korrupsioni galopant dhe kapja e shtetit kanë dëmtuar rëndë edhe sigurinë kombëtare. Akti i fundit i Prokurorisë nën diktatin e Kryeministrit fajtor veçse do të kontriubojë në përkeqësimin e pozitës të Shqipërisë lidhur me lirinë e medias”, shkruan Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME