Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETUthulla ilaç popullor, pijeni para gjumit, ja si ndikon në organizëm

Uthulla ilaç popullor, pijeni para gjumit, ja si ndikon në organizëm

Kur bëhet fjalë për ilaçe popullore, uthulla e mollës ka një kult dhe me të drejtë…

Së pari, uthulla e mollës mund t’iu ndihmojë që të absorboni më tepër ushqyes nga ushqimi.

Së dyti, ajo mund të ulë nivelet e sheqerit në gjak pasi keni ngrënë, e cila nga ana tjetër, mund të ndihmojë që të mos zhvilloni diabet të tipit 2.

Një studim zbuloi se konsumimi i uthullës së mollës para ushqimit ul gati përgjysmë nivelet e glukozës në gjak të pacientëve me paradiabet.

Në një eksperiment të bërë, duke konsumuar një lugë gjelle uthull molle çdo vakt është parë realisht se si ndikon uthulla në organizëm.

Kështu, konsumimi i një luge gjelle para ngrënies me të vërtetë largon dëshirën për ushqim dhe ndihmon që të hani më pak.

Pirja e uthullës së mollës me stomak bosh mund të bëjë që të dobësoheni.

Megjithatë, largimi i dëshirës për të ngrënë nuk bëhet në mënyrë të këndshme.

Ndërsa konsumi i uthullës së mollës pas ushqimit funksionon shumë më mirë.

Uthulla e mollës mund të ndihmojë gjithashtu në tretje.

Uthulla e mollës mund të përdoret si laksativ i butë, natyror.

Është e mira të mos e konsumoni uthullën e mollës ashtu siç është.

Në fillim hollojeni me ujë dhe pastaj pijeni, në mënyrë që të mos iu djegë shumë.

Bakteri përgjegjës për dhimbjen e fytit nuk mbijeton dot në një ambient ku ka uthull molle.

Merrni 1 lugë çaji uthull molle dhe kalojeni një orë para se të shkoni në shtrat.

Ju nuk do të keni më probleme me gazrat në stomak dhe shtrëngimet.

Përzieni 1 lugë çaji uthullë molle në një filxhan çaji me ujë të ngrohtë dhe pijeni para se të shkoni në shtrat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME