Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËVajza e Elvis Presley flet për filmin biografik të tij

Vajza e Elvis Presley flet për filmin biografik të tij

Vajza e Elvis Presley, Lisa Marie Presley, ka folur së fundmi për filmin e ardhshëm biografik që fokusohet te këngëtari i ndjerë.

Lisa u ul së bashku me vajzën e saj Riley Keough për një speciale, “Exclusively Elvis: A Special Edition of 20/20”, e cila u transmetua të martën mbrëma. Dyshja nënë-bijë reflektoi në filmin e ardhshëm të Baz Luhrmann “Elvis”, ku luan Austin Butler si babai i Lisa Marie dhe gjyshi i Keough.

“Ishte një përvojë kaq emocionale,” tha Lisa Marie. “Riley, pesë minuta më vonë, ishte tashmë si Nuk mundem më”. Ajo tashmë po qante, dhe unë po qaja”.

Keough, një aktore dhe regjisore, tha se historia është “me të vërtetë intensive”.“Si film, është thjesht një film i jashtëzakonshëm”,u shpreh a 33-vjeçarja.

Reflektimet e tyre erdhën disa ditë pasi “Good Morning America” ​​transmetoi një intervistë me nënën e Lisa Marie, Priscilla Presley.

“Unë jam ulur atje duke parë këtë film dhe po them: “Zot, do të doja që ai ta shihte këtë. “Ishte perfeksion.”Ajo vazhdoi të vlerësonte performancën e Butler si Presley, i cili vdiq në vitin 1977 në moshën 42-vjeçare.
“Austin ishte thjesht i pabesueshëm,” deklaroi ajo. “Ndërsa po e shikoja, në fakt, po thosha, “Uau, ky është një film që Elvis do ta kishte dashur vërtet.” Duke treguar se kush ishte, për çfarë po përpiqej, cilat ishin ëndrrat e tij.”

Priscilla shtoi gjithashtu se ndërsa ishte “e çuditshme” të shihje dikë që e portretizonte, ajo ishte e lumtur me performancën e DeJonge.

“Jam shumë e lumtur që ajo ishte e ndjeshme dhe e kujdesshme dhe që ishte pak e fortë edhe me të, dhe ju e dini, mendova se ajo bëri një punë vërtet të mirë,” tha Priscilla. “Isha e befasuar.”

Butler konkuroi për rolin e Presley-t me emraë njohur si Harry Styles, Miles Teller dhe Ansel Elgort.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME