Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVodhi gjysëm milioni lekë dhe bizhuteri, shpallet në kërkim

Vodhi gjysëm milioni lekë dhe bizhuteri, shpallet në kërkim

Fier – Në një magazinë pranë banesës së shtetasit O Hamataj 30 vjeç një person tashmë i dyshuar nga policia ka hyr dhe ka vjedhur shumën e 500 mijë lekëve të vjetra dhe një sasi bizhuteria.

Pas konstatimit të vjedhjes e dyshimeve të Hamataj, policia ka shkuar e ka kryer veprimet e saj duke marr në pyetje edhe të dëmtuarin. Në bazë të të dhënave policia ka ngritur identikitin dhe e ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar të kësaj vjedhje

Policia

Në fshatin Frakull, Fier, në banesën dhe në magazinën e shtetasit O. H., 30 vjeç, janë vjedhur një sasi parash dhe disa bizhuteri. Dyshohet se autor i vjedhjes është shtetasi F. D., 27 vjeç. Po punohet për kapjen e tij dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME