Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIWhatsApp prezanton Channels

WhatsApp prezanton Channels

WhatsApp ka lançuar Channels, një mënyrë të re për të mbajtur njerëzit në aplikacion.

Funksioni do të thotë që WhatsApp funksionon më shumë si një rrjet social sesa një bisedë, duke përsëritur disa nga funksionet e një burimi lajmesh si ato në aplikacionet e tjera Meta .

Përdoruesit mund të ndjekin njerëz dhe organizata, të cilët më pas mund të dërgojnë përditësime. WhatsApp e përshkroi atë si një “shërbim transmetimi privat”: një llogari e fokusuar në përditësimet e udhëtimit mund t’u dërgojë një postim të gjithë ndjekësve të saj duke i informuar ata për vonesat, për shembull.

Është veçoria më e fundit që zgjeron funksionet e WhatsApp përtej bisedave për të cilat është i njohur. Ajo pason prezantimin e Komuniteteve, për shembull, që do të thotë se një organizatë si një shkollë mund të mbledhë së bashku njerëz dhe të bisedojë nën një chat.

Ndryshe nga Komunitetet, në funksionin e ri përdoruesit ndjekin një kanal dhe mund të marrin tekst, foto, video dhe sondazhe prej tyre. Vecoria e re  do të nisë fillimisht në Kolumbi dhe Singapor, ku organizata të zgjedhura do të fillojnë ta përdorin atë. Më pas, channels do të mbërrijë në më shumë vende dhe për çdo përdorues “në muajt e ardhshëm”, tha kompania

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME