Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËYuri Kim: Kemi parë raportime për blerje dhe shitje votash

Yuri Kim: Kemi parë raportime për blerje dhe shitje votash

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka dhënë një mesash për qytetarët dhe politikën në prag të zgjedhjeve të 14 majit.

Ajo tha pas konferencës për 110-vjetorin e krijimit të Gjykatës së Lartë se ka raportime për shit-blerje votash dhe për këtë autoritetet duhet të bëjnë detyrën e tyre.

“Nëse dikush thotë që është duke blerë vota për një parti politike, kjo parti duhet të ndërmarrë veprime”, tha ambasadorja Kim.

Pyetje: Keni një mesazh për votuesit shqiptarë?

Yuri Kim: Të gjithë që kanë të drejtë për të votuar, duhet të votojnë, kemi parë raportime për blerje dhe shitje votash dhe shpresojmë që autoritetet do të bëjnë detyrën e tyre, nëse disa po thonë se po blen vota për një parti politike, ndaj kësaj partie politike duhen ndërmarrë veprime. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME