Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET2 km shkoi radha e emigrantëve në Kakavijë që presin të vijnë...

2 km shkoi radha e emigrantëve në Kakavijë që presin të vijnë në atdhe

E njëjta situatë çdo vit në kufirin me Greqinë. Qindra shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në Kakavijë te pika e kufirit e palës greke. Radha e makinave që presin ka shkuar rreth 2-3 km. Shkak për këtë është bërë gjoja ndërrimi i turnit nga ana e policisë dhe doganës greke. Tē paktën kështu u janë justifikuar qytetarëve që po presin me orë në pikën kufitare.

Kjo situatë nuk është hera e parë që ndodhë me grekët. Çdo vit gjatë pushimeve verore, por edhe për festat e fundvitit nuk mungojnë radhët e gjata në doganë.

Kjo vetëm për fajin e policisë kufitare greke.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME