Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIA u takuan UFO-t me anijen luftarake të marinës amerikane?

A u takuan UFO-t me anijen luftarake të marinës amerikane?

Aeroplani me energji bërthamore USS Ronald Reagan besohet të ketë qenë në qendër të një prej takimeve më të jashtëzakonshme të UFO-ve në botë.

Dhjetra, nëse jo qindra, marinarë dhe avionë besohet se kanë parë një rruzull flakërues portokalli që rrinte rreth 200 metra nga kuverta e anijes gjatë lëkundjes së saj në 2004.

Regjisori i filmave dokumentarë  Dave C. Beaty  – i cili prodhoi filmin e vitit 2019  The Nimitz Encounters  për takimin e famshëm të Marinës së SHBA në 2004 me objektin ” Tic Tac “, ka hetuar rastin.Dhe një nga misteret e vazhdueshme rreth çështjes është se përse anëtarëve të ekuipazhit thuhet se ose u është thënë që të mos regjistrohen ose të “shqyejnë” raportet e incidentit në librat e anijes?

Dëshmitarët në bordin e anijes kanë treguar se kanë parë objektin disa herë gjatë rreth katër orësh.

Dhe data e saktë e takimit nuk dihet – por besohet se ka ndodhur në fillim të vitit 2004.

Ish-trajneri i marinës Karol Olesiak, i cili gjithashtu pa objektin, ka thënë se atij iu tha të mos regjistronte takimin nga Oficeri i Kuvertës.Ligjvënësit amerikanë në fillim të këtij viti morën në pyetje dy shefat më të lartë të sigurisë në seancën e parë të UFO-ve për 50 vjet, ndërsa ethet e UFO-ve pushtuan Uashingtonin .

Dhe këtë javë, The Sun Online zbuloi dhimbjen e një familjeje teksa kërkonin përgjigje për vdekjen e një piloti luftarak që u vra ndërsa ndiqte një UFO ./The Sun/

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME