Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidentoi për vdèkje 17-vjeçarin, lirohet Vasil Bollano

Aksidentoi për vdèkje 17-vjeçarin, lirohet Vasil Bollano

Gjykata e liroi nga qelia ish-kryebashkiakun Vasil Bollano, i akuzuar se aksidentoi për vdèkje një të mitur në Llogora dy dite më parë. Kete te premte, gjykata e Vlores ka caktuar masen e sigurise “arrest shtepie” ndaj Bollanos.

Ish kryebashkiaku i Himares qëndronte në spital per shkak te gjendjes së rënduar shëndetësore pas arrestimit, ndërsa me pranga ne duar dhe i shoqëruar nga policia Bollano iu drejtua gjykatës te premten.

Ish-kryebashkiaku aksidentoi ditën e mërkurë, duke drejtuar automjetin e tij në aksin rrugor Orikum-Llogara, shtetasin Elio Hamiti, 17 vjeç, banues në Dukat, i cili lëvizte në këmbë.

Si pasojë e dëmtimeve të marra 17-vjeçari ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës, Tiranë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME