Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËAlbina dhe familja shkëlqejnë në finalen e Eurovizionit

Albina dhe familja shkëlqejnë në finalen e Eurovizionit

Albina dhe Familja Kelmendi dhuruan shumë energji dhe adrenalinë në finalen e Eurovizionit me këngën e tyre ‘Duje’ në gjuhën shqipe, e cila ndezi skenën M&S Bank Arena në Liverpool.

Skenografia dhe veshjet e këngëtarëve ishin një detaj shumë i veçantë dhe i kombinuar në mënyrë perfekte për të përfaqësuar denjësisht Shqipërinë dhe traditën në festivalin më të madh evropian Eurovision 2023.

Këngëtarja Albina dhe Familja Kelmendi kanë zgjedhur ngjyrat e kombit që përfaqësojnë për ti shpalosur në Eurovision 2023 që përveç mesazhit të këngës për një familje të bashkuar treguan dhe dashurinë për vendin e tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME