Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËAngelina Jolie shndërrohet si ylli i operas Maria Callas

Angelina Jolie shndërrohet si ylli i operas Maria Callas

Sopranoja e madhe e shekullit të 20-të do të interpretohet nga Angelina Jolie, me momentet e para të saj si Maria Callas të publikuara tashmë në internet.

Ylli i Hollivudit luan në filmin e ri të regjisorit, skenaristit dhe producentit kilian Pablo Laren. Kasti i filmit ndau dy foto të saj si Maria Callas.

“Jam jashtëzakonisht i emocionuar për të filluar prodhimin e “Maria”, e cila shpresoj se do të sjellë jetën dhe veprën e mrekullueshme të Maria Callas për publikun në mbarë botën, falë skenarit të mrekullueshëm të Steven Knight, punës së të gjithë kastit dhe ekipit, dhe veçanërisht. Puna brilante e Anxhelinës dhe përgatitja e shkëlqyer”, tha regjisori.

Bazuar në rrëfime të vërteta, filmi “Maria” shpalos historinë e trazuar, të bukur dhe tragjike të jetës së sopranos kryesore dhe fokusohet në ditët e saj të fundit në Paris në vitet 1970. Skenari, i cili përfundoi përpara grevës së WGA, është shkruar nga Steven. Knight (Steven Knight), krijues i serialit “Peaky Blinders”.

Produksioni i pavarur, i cili ka një marrëveshje tentative me sindikatat SAG-AFTRA, fillon xhirimet për tetë javë në Paris, Greqi, Budapest dhe Milano, sipas Deadline.

Raportimet thonë se xhirimet që tashmë kanë nisur do të zgjasin 8 javë dhe do të zhvillohen në Paris, Greqi, Budapest dhe Milano, duke lënë të hapur mundësinë që edhe Jolie të udhëtojë drejt vendit tonë. Një pjesë e xhirimeve mësohet se do të zhvillohen në fshatin bregdetar Katakolo në prefekturën e Ilisë në mes të tetorit.

Në film luajnë edhe Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher dhe Cody Schmidt-McPhee.

Sipas Variety, aktori turk dhe fituesi i Emmy-t, Haluk Bilginer do të luajë Aristotle Onassis, ndërsa Valeria Golino do të interpretojë motrën e madhe të Callas, Hyacinthi, e njohur edhe si Tzaki

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME