Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTAnglia dhe Amerika kualifikohen (vidio)

Anglia dhe Amerika kualifikohen (vidio)

Anglia dhe Amerika janë dy kombëtaret e tjera që sigurojnë vend për në 16 më të mirat e Kupës së Botës në Katar. Angli-Senegal dhe Holandë-Amerikë do të jenë përballjet e fazës tjetër.

Amerikanët morën një fitore minimale 1-0 në duelin direkt ndaj Iranit. Rezultatin e vulosi një gol i shënuar nga ylli i Chelsea-t, Christian Pulisic në minutën e 38-të. Në pjesën e dytë, Amerika ruajti mjaft mirë rezultatin dhe mori kualifikimin.

Anglia arriti një sukses të thjeshtë 3-0 ndaj Uellsit, duke siguruar vendin e parë. Pas një pjese të parë pa gola, në të dytën “Tre Luanët” do të shpërthenin. Rashford dhe Foden shënuan dy gola për dy minuta, duke shtangur Uellsin. Në minutën e 68-të, Rashford kompletoi mbrëmjen perfekte me golin e dytë personal.

Ndërsa nesërmbrëma vendoset fati i Argjentinës nëse kalon apo në turin tjetër, e cila do të ndeshet me Poloninë e Levandovskit.

Ja tabela e ndeshjeve të nesërme:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME