Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAtan Hoxha: Ja pse u quajt operacioni policor “Plumbi i artë”

Atan Hoxha: Ja pse u quajt operacioni policor “Plumbi i artë”

Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar emrin e koduar që mban operacioni i nisur nga SPAK opër shkatërrimin e tetë grupeve kriminale. Në një lidhje me Skype në “Opinion”, Hoxha tha se ky emër simbolizon plumbin që plagosi Dumanin. Kjo pasi nga plagosja e Dumanit u bë e mundur arrestimi i tij dhe më pas rrëfimi.

“Plumbi i artë simbolizon atë që plagosi Nuredin Dumanin që e ka ende në trup. Prej atij plumbi u zbardhën të gjitha dhe u bë i mundur zhvillimi i këtij aksioni,”- tha Hoxha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME