Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBaton Haxhiu lëshon Ramën: Kjo fotografi do mbetet, më tremb!

Baton Haxhiu lëshon Ramën: Kjo fotografi do mbetet, më tremb!

Edhe Baton Haxhiu është i bindur se sot Edi Rama doli blof, me urdhrin që iu dha deputetëve për të votuar kundër rezolutës së gjenocidit serb në Srebrenicë. 

Analisti tha se deputetët e mazhorancës duhej të ishin larguar nga salla dhe të mos votonin propozimin e PD.

Baton Haxhiu shtoi se nuk i pëlqen pamja e deputetëve me kartonat e kuq dhe se i trembej këtij imazhi.

“Sot Taulant Balla, të gjithë deputetët u është dashtë me u largu nga parlamenti, dhe të thoshte: Rezolutën do ta bëjmë ne më këtë datë. Kjo pamje nuk më pëlqen. 

Unë frigohem në imazh. Kjo fotografi mbetet. Unë e kam hallin e shtetit shqiptar. Derisa t’u shpjegojmë njerëzve se ky është momenti me Sali Berishën…Fotografia mbetet”, tha Haxhiu.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME