Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBerisha akuzon: Pyet Olsin për Ervis Martinin!

Berisha akuzon: Pyet Olsin për Ervis Martinin!

Sot kryeministri Rama mori pjesë në prezantimin e drejtorit të ri të përgjithshëm Muhamed Rrumbullaku.

“Nëse i kërkuari Ervis Martini është vrarë t’i thuhet publikut që ky është vrarë. Nëse nuk është vrarë të gjendet, të kapet dhe t’i jepet drejtësisë”, u shpreh kryeministri Rama.

Por, kreu i selisë blu, Berisha ka një tjetër version për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë dhe e lidh me ligjin për lojërat e fatit, ku përfshin edhe vëllain e kreut të qeverisë, Olsi Rama.

“Sot Edi Rama porositi Muhamet Rrumbullakun për Ervis Martinajn. Ja u tregoj unë ku është Vis Martini. Martini është te lojërat e fatit. Shko pyet Olsin dhe ta thotë Olsi. Njerëzit e kanë të qartë si drita e diellit. Ai ishte njëshi i lojërave të fatit, i vëllai i tij është hija e tyre. Sa ishte ai ishin ilegale, iku ai askush se di se ku iku, por dimë që lojërat u bënë të ligjshme tani. Gjithçka lëviz nga një trajektore që vjen nga kupola dhe shkon drejt poshtë“, tha Berisha

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d