Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBerisha për Ramën, riktheu monizmin.

Berisha për Ramën, riktheu monizmin.

Kryetari i PD-së Sali Berisha, gjatë një bashkëbisedimi online me shqiptarët në diasporë, ndër të tjera theksoi edhe se pas marrjes së Presidentit, Partia Socialiste kontrollon 99,9% të pushtetit.

“Dua të sjell para jush disa nga zhvillimet dramatike, të cilat e bëjnë kritike situatën në Shqipëri. E para, pas zgjedhjes së Presidentit, PS ka rikthyer në Shqipëri monizmin e plotë.

Para zgjedhjes së presidentit, nga viti 2013, në të cilën një mazhorancë kishte gjithsej 48% të pushtetit në Shqipëri, në vitin 2020 mazhoranca arrin të ketë 91% të pushtetit në Shqipëri.

Të ketë më shumë seç kishte PPSH në vitin 1991. Dhe pas zgjedhjes së Presidentit të Republikës, kjo përqindje shkon në 99,9%”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME