Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedBilanc lufte/ Ukraina: Janë vrarë afro 30 mijë rusë

Bilanc lufte/ Ukraina: Janë vrarë afro 30 mijë rusë

Ukraina pretendon se afro 30 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit.

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka publikuar raportin më të fundit sa i përket humbjeve që i ka shkaktuar armikut.

Në raportohet thuhet se ushtria ukrainase ka arritur të vret 30 mijë ushtarë rusë nga fillimi i pushtimit, si dhe të shkatërrojë 1.285 tanke dhe 204 avionë.

Sot është raportuar se kanë vazhduar luftimet e ashpra në pothuajse të gjitha rajonet e Ukrainës, mes forcave vendase dhe atyre ruse.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME