Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEÇfarë ka bërë Bebe Rexha para famës?

Çfarë ka bërë Bebe Rexha para famës?

Bebe Rexha nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ‘Warner Bros. Records’ si artiste solo në vitin 2013, ajo nisi fillimisht të kompozonte këngë për artistë të tjerë.

Një nga këngët që ajo kompozoi ishte “The Monster” e interpretuar Eminem dhe Rihanna, e cila u ngjit në vendin e parë në klasifikimin Billboard Hot 100 nr. 1. Meritat e tjera të Bebe Rexhës në shkruarjen dhe kompozimin e këngëve përfshijnë “Like a Champion” të Selena Gomez dhe “Glowing” të Nikki Williams. Kënga gjithashtu fitoi performancën më të mirë Rap/Kënduar në çmimet e 57-të vjetore Grammy.

Në vitin 2014, ishte radha e Bebes të shkëlqejë pasi ajo publikoi këngën e saj debutuese, “I Can’t Stop Drinking About You”, e ndjekur nga “I’m Gonna Show You Crazy” dhe “Gone”. Ajo shënoi hitin e saj të parë të vërtetë të këngës pas bashkë-shkrimit dhe pjesëmarrjes në hitin e  G-Eizy , “Me, Myself and I”.

Image

Që nga viti 2022, ajo ka një llogari bankare prej pesë milionë dollarësh (4.7 milionë euro), sipas  Celebrity Net Worth shkruan Life and Style Magazine. Sot është ndër artistet më të arrira solo, por dikur Bebe kompozonte këngë për të tjerët për të fituar para.

Bebe Rexha pati një shfaqje të mrekullueshme ndërsa performoi në pjesën e parë në ndeshjen e futbollit Detroit Lions kundër Buffalo Bills në Detroit, Michigan në Ditën e Falënderimeve.

33-vjeçarja vuri në pah linjat e saj me një palë pantallona të zeza të ngushta teksa dominonte skenën. Rexha i kombinoi pantallonat e saj seksi me një xhaketë motorike të zezë me vezullim me supe këndore, shkruan

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: