Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTDetajet/ Juventusi pranon ofertën e Bayernit për De Ligt

Detajet/ Juventusi pranon ofertën e Bayernit për De Ligt

Matthijs de Ligt do të jetë një futbollist i Bayernit në sezonin e ri. Gazetari i Bild, Christian Falk raporton e Juventusi së fundmi ka pranuar ofertën e klubit bavarez.

Bëhet fjalë pr shifrën e 70 milionë eurove, plus 10 milionë euro që do të vijnë në formë bonusesh. Bayerni ndërkohë ka përgatitur një kontratë deri në vitin 2027 për De Ligt, ndërkohë që në orët në vijim pritet të ketë dhe zhvillime të reja.

Bardhezinjtë tashmë duhet të mendojnë për pasuesin e tij, teksa opsionet janë Bremer, Milenkovic dhe Pau Torres.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME