Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDhuna në familje/ Shtohen rastet në Lushnje dhe Mallakastër

Dhuna në familje/ Shtohen rastet në Lushnje dhe Mallakastër

Fier / Procedohen penalisht 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit A. B., 33 vjeç dhe A. N., 27 vjeçe, banues në Fier, pasi shtetasi A. B. ka fyer bashkëshorten, shtetasen A. N., e cila ishte pajisur me urdhër mbrojtjeje, ndërsa shtetasja A. N., nuk i mundëson takimet 33-vjeçarit, me fëmijën e tyre, sipas vendimit të gjykatës.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen R. M., 64 vjeçe, banuese në Dushk, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj kunatës së saj, shtetases A. S., 62 vjeçe.

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin B. Ç., 35 vjeç, banues në Lushnjë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit L. Xh., 58 vjeç dhe K. Xh., 55 vjeç, banues në Visokë, Mallakastër, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit B. Xh., 34 vjeç.


Roskovec/ Më datë 04.08.2022, në fshatin Arapaj, në lumin Seman, është gjetur një trup i pajetë, ende i paidentifikuar, i seksit mashkull, i dekompozuar. Po punohet për identifikimin e kufomës dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME