Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDrake bën pauzë nga muzika

Drake bën pauzë nga muzika

Drake njoftoi se po bën një pushim nga muzika për t’u fokusuar në shëndetin e tij.

“Unë ndoshta do të bëj  pak pauzë nga muzika,” shpjegoi reperi i “God’s Plan” në SiriusXM’s Sound. “Do të jem i vërtetë me ju: më duhet të fokusohem te shëndeti im, para së gjithash. … Asgjë serioze, por thjesht, siç e dini, unë dua që njerëzit të jenë të shëndetshëm në jetë.”

Drake zbuloi se ai ka pasur probleme me stomakun dhe tani do të marrë kohë për t’i trajtuar ato.“Më duhet të përqendrohem te shëndeti im dhe  do ta bëj këtë”, tha ai  duke shtuar se mund të largohet  “ndoshta një vit”.

Pavarësisht zhgënjimit, fansat e mbështetën vendimin e Drake. Duke folur për X, i njohur më parë si Twitter, një person tha: “Sinqerisht ai ka nevojë për një pushim.” Një tjetër tha: “Shëndeti është pasuri”. “Ok Drake, merr kohën tënde për t’u rikuperuar,” këmbënguli një fans i tretë. Dikush tjetër shtoi: “Do t’i bëjë mirë”.

Lajmi për pauzën nga muzika vjen pasi ai publikoi albumin e tij të fundit, For All the Dogs. Rekordi paraqet bashkëpunimin e tij të dytë me kantautoren SZA. Megjithatë, pavarësisht se më parë ka ngacmuar një bashkëpunim me Nicki Minaj, ajo nuk shfaqet në album.

Drake publikoi gjithashtu një video muzikore për këngën e tij të re 8AM në Charlotte, ku shfaqet djali i tij pesëvjeçar Adonis. “Në rregull. Adonis, më trego për veprën tënde të bukur që ma shite”, tha reperi në video

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME