Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEDua Lipa “bën zap” Hollywood-in!

Dua Lipa “bën zap” Hollywood-in!

Me albume të suksesshme, çmime të shumta, shfaqje të shitura dhe këngë hite, Dua Lipa e ka dëshmuar se kush është kur bëhet fjalë për muzikën.

Tani këngëtarja e ‘Levitating’ është duke e forcuar statusin e saj si yll Hollywood pasi ka marrë një rol në filmin ‘Barbie’. Dua, e cila do të bëjë debutimin e saj në ekranin e madh me thrillerin ‘Argylle’ më vonë këtë vit – pasi filmi u xhirua në vitin 2021 – po përgatitet për rolin e saj të radhës, në filmin Barbie, i cili po xhirohet në Mbretërinë e Bashkuar.

Një burim i ka thënë “The Sun”: “Dua po bën bujë si në muzikë ashtu edhe në filma. Ajo me të vërtetë bëri përshtypje në ‘Argylle’ dhe fjalët u përhapën nëpër Hollywood se sa e mirë ishte ajo. Tani ajo i është bashkuar kastit të ‘Barbie’ së bashku me emra të mëdhenj duke përfshirë Margot, Ryan Gosling, Will Ferrell dhe Saoirse Ronan. Edhe pse ‘Argylle ‘është një film i madh në vetvete, ‘Barbie’ do të jetë një pjesë e rëndësishme për Dua-n, sepse ka kaq shumë zhurmë rreth tij. Dua po dëshmon se është shumë më tepër sesa thjesht një yll pop. Ajo ka një të ardhme emocionuese në filma.”

Skenari ende nuk është zbuluar, por thuhet se ka të bëjë me një kukull të dëbuar nga ‘Barbie Land’ sepse nuk ishte mjaftueshëm perfekte. Një nga yjet e saj, Simu Liu, tha këtë javë se atij iu tha nga një agjent se ishte një nga skenarët më të mirë që ka lexuar ndonjëherë. Simu tha: “Ai tha: “Nëse unë mund ta vendos karrierën time në ndonjë skenar, ai është skenari i Barbie. Unë me të vërtetë mendoj se ju duhet ta bëni atë.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME