Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDua Lipa mbush sheshin "Skënderbej" (fotot)

Dua Lipa mbush sheshin “Skënderbej” (fotot)

Festimet për 28 nëntorin, në 110-vjetorin e Pavarësisë kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skënderbej’.

Koncerti ka nisur me këngëtaren Elvana Gjatën dhe këngën ‘Kuqezi’. Në shesh janë qindra qytetarët që kanë sfiduar temperaturat e ulëta për të ndjekur spektaklin në këtë mbrëmje.

Në nisje të koncertit, ajo u shpreh se nga Tirana mbyll turneun e saj.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, – tha ajo.

2 ditë më parë Dua Lipa mori edhe nënshtetësinë shqiptare. Një ditë më pas ajo u pajies edhe me pasaportë. Këngëtarja tha se ishte shumë e nderuar për këtë akt. 

68ed522e 0528 4071 835c E0501baf23bc
foto galeri
foto galeri
foto galeri
Dua Lipa
Dua Lipa
Dua Lipa
foto galeri
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME