Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEDua Lipa ndërton një pallat miliona dollarësh në Shqipëri

Dua Lipa ndërton një pallat miliona dollarësh në Shqipëri

Krijuesja e hiteve britaniko-shqiptare Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë, Shqipëri, ku familja e saj i ka rrënjët, thotë një burim ekskluzivisht për Page Six. Na është thënë se shtëpia e re në qytetin bregdetar – që ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit – do të ketë pamje madhështore me pamje nga deti Jon.
Lipa, e lindur në Britani nga prindër emigrantë shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.
Fituesja e çmimit Grammy ka jetuar në Kosovë me familjen e saj nga mosha 11-15 vjeç, duke thënë për NPR, “Unë nuk do ta ndryshoja atë për botën sepse me të vërtetë më ndihmoi të bëhesha kjo që jam”.


Në vitin 2016, këngëtarja “Levitating” dhe babai i saj themeluan Fondacionin Sunny Hill për të mbledhur fonde me koncerte vjetore në Shqipëri për të ndihmuar njerëzit që përjetojnë vështirësi financiare.
Në verën e vitit 2021, ajo pushoi në vendin ballkanik me familjen dhe të dashurin e atëhershëm Anwar Hadid dhe darkoi me kryeministrin Edi Rama.
Një përfaqësues i Lipës nuk iu përgjigj një kërkese për koment.
Lipa gjithashtu zotëron një shtëpi në Londër dhe makina sportive, duke përfshirë një Jaguar I-Pace dhe Jaguar F-Type.


Page Six raportoi ekskluzivisht muajin e kaluar se Lipa po qetësohet me reperin Jack Harlow – albumi i fundit i të cilit përmban një këngë të titulluar, mjaftueshëm, “Dua Lipa”. Dyshja u takua me Variety Hitmakers Brunch në Los Angeles në nëntor dhe kanë qenë në “komunikim të vazhdueshëm” që atëherë. Lipa së fundmi u lidh me Trevor Noah pasi dyshja u fotografuan duke u përqafuar pas darkës në Miss Lily në Nju Jork në fund të shtatorit.
Por një burim na thotë se darka ishte miqësore dhe u zhvillua pasi ai regjistroi podcastin e saj “Në shërbimin tuaj”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: