Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTritol për herë të dytë në 2 muaj banesës së Altin Lamçes...

Tritol për herë të dytë në 2 muaj banesës së Altin Lamçes në Lushnje.

Lushnje – Një shperthim tritoli ka ndodhur në orët e mbrëmjes ne Lushnje ne banesen e shtetasit Altin Lamçe ne lagjen “18- tetori”.

Kjo ështe hera e dytë qe i vendoset tritoli. Ne 1 nentor 2022 iu vu tritol ne oborrin e baneses ku shkaterruan makina qe ishte parkuar si dhe u thyen xhamat e dyert e shtepise private.

Ne momentin e shperthimit ne banese Ishin 5 persona, asnje nuk eshte I lenduar, pohojnë burime informacioni.
Shperthimi I pare ndodhi ne 2 nentor te ketij viti, por sipas policise ky shperthim ishte me I forte sesa I pari

Lushnjë /Informacion paraprak

Rreth orës 18:30, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, pranë banesës së shtetases R. T, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme materiale në dy automjetet e parkuara.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME