Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËEdi Rama në hall, gënjen për vaksinimin e fëmijve.

Edi Rama në hall, gënjen për vaksinimin e fëmijve.

Nga Petrit Vasili – Edi Rama dy dite me pare deklaroi se ” ne cfare gjendje e gjetem vaksinimin e femijve dhe e cuam 98 %”.

Po ju provojme me ze dhe figure sa trashe genjen Edi Rama.

Qe ne vitin 2012 Shqiperia arriti vaksinimin e femijeve ne nivelin mbi 98%.

Kjo u konfirmua nga Princesha Matilde sot Mbreteresha e Belgjikes qe erdhi ne Tirane per te promovuar shqiperine si nje vend lider ne vaksinimin e femijve e shqoeruar nfa perfaqsuesja e OBSH Zj.Nedret Emiroglu.

Ato konfirmuan publikisht perpara medias shifren prej mbi 98% te vaksinimit sic e shihni edhe ne videon e asaj kohe pra te vitit 2012 pra me ze dhe figure.

Eshte nje rastesi interesante qe perkthyese e Princeshes Matilde ne ate vizite ka qene Ministrja aktuale e Mjedisit Mirela Kumbaro dhe ajo mund ta ndihmoje Edi Ramen te kuptoje se sa keq e kane tallur vartesit e tij dhe e bejne qesharak dhe i shesin per suksese gjera te arritura qe 10 vjet me pare, por kur per fat te mire nuk qeveriste ai.

E vetmja fushate vaksinimi qe Edi Rama organizoi ishte kundra Covid dhe rezultati ishte katastrofik ku u vaksinua vetem 50% e popullsise ku edhe ata jo te gjithe me vaksina te sigurta.

Edi Rama di vetem te genjeje si injorant dhe nga halli nuk ndalet perpara cdo lloj brockulle qe leshon nga goja.

Sa here qe ai del prisni genjeshtren e radhes dhe deshtimin e radhes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME