Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEElon Musk padit Grimes

Elon Musk padit Grimes

Elon Musk ndërmori veprime ligjore kundër ish-it të tij Grimes për të drejtat prindërore të tre fëmijëve të tyre përpara se ajo të vendoste të padiste manjatin e teknologjisë.

Muajin e kaluar, CEO i Tesla, paraqiti një peticion në Teksas, në të cilin ai kërkon të bëhet prind ligjor i djemve X Æ A-Xii, dhe Tau Techno Mechanicus dhe vajzës Exa Dark Sideræl.

Musk shton se po kërkon të krijojë një marrëveshje me shkrim me këngëtaren kanadeze në lidhje me ruajtjen, posedimin dhe aksesin e tre fëmijëve të tyre.

Megjithatë, ai thekson se nëse ata nuk janë në gjendje të arrijnë një zgjidhje, ai dëshiron që gjykata e Teksasit të lëshojë një urdhër, por dëshiron që ata të shkojnë në ndërmjetësim përpara se të bien dakord për një gjyq. Miliarderi thotë gjithashtu, sipas dokumenteve të gjykatës, se ai e ngriti këtë padi për të vendosur “marrëdhënien prind-fëmijë” midis tij dhe tre fëmijëve  me Grimes.

Ish-ët filluan të takoheshin në vitin 2018 pasi Elon  zbuloi përmes Twitter se ata kishin një sens humori të ngjashëm. Ish çifi më pas u ndanë në mars 2022, pak pasi mirëpritën Exa përmes një surrogate.

“Unë dhe E jemi ndarë *përsëri* që nga shkrimi i këtij artikulli haha, por ai është miku im më i mirë dhe dashuria e jetës sime”, shkroi muzikantja në Twitter në atë kohë

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME