Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËEurovision/ Ronela Hajati nuk kalon në natën finale, gjiganti BBC tallet

Eurovision/ Ronela Hajati nuk kalon në natën finale, gjiganti BBC tallet

Edhe pse është më e komentuara dhe më e shikuara në Eurovision, Ronela Hajati nuk siguroi biletën për në finalen e madhe të Euruvisionit

Televizioni i njohur britanik është tallur me Ronela Hajatin

Në një moment gjatë prezantimit të saj Ronela vallëzon duke rrotulluar kokën e saj dhe kjo duket se i ka rënë në sy gjigantit publik britanik.

“Kur taksi vjen në 5 dhe ju ende keni nevojë t’i thani flokët e juaja, ka shkruar BBC 3 në Twitter.

Përndryshe, Shqipëria u paraqit e para në natën gjysmëfinale të Eurovision.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">When the taxi&#39;s arriving in 5, and you still need to dry your hair. <a href="https://twitter.com/hashtag/Albania?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Albania</a>🇦🇱 <a href="https://twitter.com/hashtag/Eurovision?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Eurovision</a> <a href="https://t.co/z2liS8dbe8">pic.twitter.com/z2liS8dbe8</a></p>&mdash; BBC Three (@bbcthree) <a href="https://twitter.com/bbcthree/status/1524106307690713088?ref_src=twsrc%5Etfw">May 10, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kështu pas votave në finale kanë shkuar:

Zvicra, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda.

Kujtojmë se Ronela ka marrë kritika për paraqitjen e saj skenike sonte ndërsa BBC ka pasur një “tallje” me këtë paraqitje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME