Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFermë hashashi në Kutalli, më shumë se 110 persona të ndaluar, disa...

Fermë hashashi në Kutalli, më shumë se 110 persona të ndaluar, disa gra ndihen keq gjatë shoqërimit

Berat – Zbulohet një fermë kanabisi në Berat.  Syri tv dhe Syri.net kanë mësuar se janë arrestuar më shumë se 120 persona burra e gra.

Personat e arrestuar, numri i saktë i të cileve nuk bëhet i ditur nga policia por thuhet se janë shoqëruar afro 120 persona ku afro 90 janë gra që punonin ndërsa pjesa tjetër janë persona që interesoheshin e kryenin punë të tjera në ndihmesë të tyre.Thuet se atajanë nga qytete të ndryshme të vendit.

Ferma e kanabisit u gjend ne fshatin Drenovicë në Kutalli në bashkinë Dimal.


Disa gra të shoqëruara në polici janë ndjerë keq dhe ka mberritur brenda ambjenteve te policisë ambulanca. Më pas ato janë dërguar për ndihmë mjekësore dhe më pas i kanë rikthyer përsëri për në ambientet e policisë së Beratit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME