Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTFlorian Marku triumfon në 'Air Albania'/ Boksieri shqiptar fiton titullin kampion kundër...

Florian Marku triumfon në ‘Air Albania’/ Boksieri shqiptar fiton titullin kampion kundër meksikanit Parra

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka arritur të fitojë me pikë ndeshjen ndaj Miguel Parra-s.

29-vjecari Marku bëri të tijin gjerdanin WBC Silver në peshën e lehtë përballë meksikanit.

Një ndeshje mjaft emocionuese nga të dy boksierët por në fund ka qenë shqiptari ai që ka fituar.

Me mijëra qytetarë kanë qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” dhe me miliona të tjerë e kanë ndjekur nga ekrani. Marku ka fituar me pikë 96 me 91.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME