Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTGabim i pafalshëm i Gjimshitit, barazon Islanda

Gabim i pafalshëm i Gjimshitit, barazon Islanda

Ka startuar ndeshja ne Islandë, teksa Kombëtarja jonë do të kërkojë pikët e para në Ligën e Kombeve.

ISLANDË-SHQIPËRI 1-1

1’ Starton ndeshja

7’ Shqipëria bën presing ne zonën e islandezëve duke ekzekutuar disa goditje nga këndi radhazi

14’ Aksion i rrezikshëm për Islandën, që del mjaft mirë me Sigurdsson, por mbrojtja jonë tregohet e kujdesshme për të larguar topin

17’ Taulant Seferi shfaqet i rrezikshëm me një goditje me të majtën brenda zonës, por që në fund devijohet nga mbrojtësit vendas

19’ Etrit Berisha shpëton portën nga një gol i sigurt pas një goditje të Sigurdsson brenda zonës.

30’ GOOOL Pas një aksioni shumë të mirë të Abrashit nga krahu i djathtë, Taulant Seferi është në kohën dhe në vendin e duhur për ta dërguar topin në rrjetë.

49’ GOL Islanda gjen menjëherë golin e barazimit në fillimin e pjesës së dytë. Thorsteinsson përfiton në mënyrën më të mirë duke mposhtur portierin Berisha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME