Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGazetari Sokol Bregu: 90% e lokaleve janë në pronësi të kriminelëve

Gazetari Sokol Bregu: 90% e lokaleve janë në pronësi të kriminelëve

Gazetari Sokol Bregu te Top Story në TCH shprehet se 90% e lokaleve janë në pronësi të kriminelëve, ndërsa theksoi se sistemi i burgjeve ka dështuar.

Aq të rrezikshme janë kthyer këto ambiente për qytetarët, sipas gazetarit, saqë ambasada amerikane u jep një listë të zezë të lokale që nuk duhet të vizitojnë kur vijnë në Tiranë shtetasve të tyre.

Sokol Bregu: Unë e shoh si një histori vetëshkatërrimi i shoqërisë shqiptare. 90% e lokaleve në Tiranë janë në pronësi të trafikantëve, çdo shtetas amerikan që vjen në vendin tonë i jepet një listë lokalesh që nuk duhet të shkojnë. Edhe gjyqtarët kanë një listë ku nuk duhej të shkojnë në Tiranë. Një pjesë e madhe që nuk iu bindën dhe humbën Vettingun se shkonin pinin kafe duke e ditur se e kishin listën. Kudo ku ulesh rrezikohesh se kanë pronarët e tyre me probleme, dhe vetëm kur të kërcasë arma.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME