Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGjykata liron nga burgu 26-vjeçaren që u arrestua 8 ditë pas lindjes

Gjykata liron nga burgu 26-vjeçaren që u arrestua 8 ditë pas lindjes

Gjykatae Tiranës pezulloi sot ekzekutimin e dënimit me burg të 26-vjeçares që u arrestua 8 ditë pas lindjes.

Diana u arrestua pasi i ishte vendosur një gjobë në vitin 2020 prej 2 milionë e 500 mijë lekë të vjetër, për braktisje të vajzës nga martesa e parë, duke ia konvertuar një javë më parë, pra pas tre vitesh, me burg një muaj e 20 ditë.

26-vjeçarja ka deklaruar se gjatë arrestimit i ka treguar policëve se kishte një fëmijë në gji. Ndërsa ka folur dhe për vajzën ajo ka treguar se nuk ka qenë në dijeni të gjobës.

“U thashë policëve që kam foshnjën me gji. Nuk kam qenë në dijeni të gjobës. Fëmijën e parë nuk e kam takuar se nuk më lejojnë është 5 vjeçe vajza”, tha thënë ajo në gjyq.

Avokati i 26-vjeçares deklaroi e do të gjejë lekët për paguar gjobën prej 250 mijë lekësh.

Ndërkohë bashkëshorti i Dianës disa ditë më parë ka bërë thirrje për lirimin e saj për shkak se nuk mund të kujdeset ai për djalin, i cili u shkëput nga nëna teksa ishte vetëm 8 ditësh

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME