Friday, March 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShorti i Championsit/ Finale e parakohshme City-Bayern, Reali sfidon Chelsea-n

Shorti i Championsit/ Finale e parakohshme City-Bayern, Reali sfidon Chelsea-n

Champions League ka rezeruvasr ndeshje spektakolar për fazën çerekfinale, ku do të kemi dhe një finale të parakohshme. Manchester City, që cilësohet si favorite për triumfin final, do të sfidojë Bayern, një tjetër ekip që ka shanse të mëdha për të fituar kompeticionin. Fituesit e këtyre dueleve do të sfidohen në fazën çerekfinale.

Real Madrid do të sfidojë Chelsea-n, një skuadër që në fakt ka pasur një ecuri me oshilacione. Ashtu siç pritej do të ketë dhe një duel italian mes Milanit dhe Napolit.

Interi ka pasur disi më fat, pasi do të ketë duel me Benficën, por nuk do të jetë aspak e thjeshtë, pasi ekipi portugez.

Sfidat çerekfinale:

Real Madrid-Chelsea

Inter-Benfica

Manchester City-Bayern Munchen

Milan-Napoli

Image

Finalja do të zhvillohet në stadiumin “Ataturk” të Stambollit më 10 qershor 2023

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: