Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHelmimi i turistëve/ Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e fëmijëve

Helmimi i turistëve/ Ja si paraqitet gjendja shëndetësore e fëmijëve

Gjendja shëndetësore e 7 fëmijëve që u helmuan dje në Vlorë dhe përfunduan në urgjencë, është stabilizuar.

Me kërkesë të institucioneve shëndetësore janë ndaluar të udhëtojnë drejt Shkodrës, për shkak të gjendjes shëndetësore ende të brishtë.

Akomodimi i tyre është marrë përsipër nga operatorët turistik. Nga urgjenca kanë dalë 22 fëmijët që ishin në gjendje më të mirë mbrëmë.

Ndërsa pjesa do ta lërë urgjencën këtë mëngjes, gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME