Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETHerët në mëngjes fusni në gojë një thelpi hudhër, mbajeni në gojë...

Herët në mëngjes fusni në gojë një thelpi hudhër, mbajeni në gojë për 30 minuta, ja çfarë ndodh

Hudhra është një bimë e jashtëzakonshme dhe ka fuqi anti-bak teriale, parandalon të ftohtin, arteriosklerozën, sëm undjet e veshkave dhe forcon kapilarët e gja kut.Në mjekësinë kineze, hudhra përdoret për një shërim total të trupit.


Udhëzime: Në mëngjes fusni në gojë një thelpi hudhër, mbajeni në gojë për 30 minuta. Pështyma bashkë me përbërësit e dobishëm të hudhrës, hyn në gjak, pastron kapilarët dhe nyjet limfatike.

Ndërkohë, hudhra ul gjakderdhjen orale dhe forcon mishrat e dhëmbëve.

Më pas hidheni pjesën e mbetur nga hudhra dhe lani dhëmbët. Nëse ende ndjeni në gojë shijen e saj, fusni një kokërr kafeje apo pak majdanoz. Disa gllënjka qumësht, do e heqin tërësisht nga goja juaj erën e pakëndëshme të hudhrës.

Pse të mbajmë hudhër në gojë, cfare perfitimesh na sjell ajo neve ?

Pastron në mënyrë të përsosur gjakun. Ul ndjesinë e urisë. Parandalon gripin dhe sëmundje të tjera respiratore. Përmirëson në mënyrë të shkëlqyer imunitetin. Kuron aneminë.

Premton shërim kundër bronkitit të vazhdueshëm. Sjell përfitime për veshkat dhe fshikëzën. I bën lëkurën dhe poret të buta dhe të lëmuara.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME