Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËI paparë Saimir Koreshi/ Me bukë misri e kos në Parlament."Kaq mund...

I paparë Saimir Koreshi/ Me bukë misri e kos në Parlament.”Kaq mund të hanë pensionistët”

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, kishte sjellë bukë mistri dhe kos me vete në Kuvend, duke treguar sipas tij të vetmet ushqime që mund të përballojnë pensionistët me koston e lartë të jetesës dhe pensionin e ulët.

“Kam sjellë bukë mistri dhe kos. Bëjnë 1 mijë e 200 lek, janë 63 mijë lekë në muaj. 110 mijë lek merr mamaja ime, mund të hajë bukë mistri dhe kos për një muaj, 100 mijë lek ilaçe ca i ngelen. I ngelen lekë vetëm për letrën higjienike”,- tha Korreshi para gazetarëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME