Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETI vdiq burri në aksident, gruaja denoncon firmën dhe grupin hetinor për...

I vdiq burri në aksident, gruaja denoncon firmën dhe grupin hetinor për manipulim provash

Fier – Pas aksidentit të ndodhur në 19 prill në një pikë grumbullimi inertesh nga lumi Vjosë ku një makinë tonazhi i rëndë në botua dhe drejtues i saj Ferdi Metushaj 59 vjeç banor i Boçovës në Levan gjeti vdekjen, ka reaguar gruaja e tij Ndalimja duke kryer dhe kallzim në prokurorinë e Fierit ndaj pronarit të firmës që ka të punësuar si dhe grupin hetimor.

Pronarin e firmës ajo e akuzone se bashkëshorti i ndjerë nuk ka qënë i siguruar ndërsa ata e ka futur ne skemë sigurinesh pas vdekjes ndërsa grupin hetinor për manipulim provash.

Nëna e dy fëmijëve ka kryer dhe një denancim të dytë për firmën e cila merte inerte ne shtratin  e lumit Vjosa ditën dhe natën pa leje shfrytlzimi pasi bashkëshorti i saj ishte ndaluar për kete problem edhe nga policia.

Viktima ka pasur një vit që punon në këtë firmë

Njoftimi i policisw:

Gjatë natës, në fshatin Mollaj, Ballsh, në një pikë të grumbullimit të inerteve, është rrëzuar mjeti tip “Man” me drejtues shtetasin Ferdi Metushaj vjeç, banues në Boçovë, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME