Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETI vetëm në protestë, 46 vjeçari kundër dhunës ndaj grave. (vidio)

I vetëm në protestë, 46 vjeçari kundër dhunës ndaj grave. (vidio)

Fier – Atij nuk i vjen turp, nuk i vjen rëndë që ka dalë i vetëm sot në mes të qytetit të Fierit për të tërhequr vëmendjen e qytetarëve për t’i thënë ndal së bashku, krimeve makabre ndaj grave dhe vajzave. Vrasja e trefishte e grave diten e djeshme ne Tirane qe tronditi mbare opinionin publik ka sjelle dhe reagimin e indinjaten e 46- vjecarit, Edmond Hoxha ne Fier

Edmond Hoxha 46 vjeçar banor i Mbtostarit, i martuar dhe baba i një djali 20 vjecar ka dal.paraditen e sotme.në Fier duke protestuar per dhunen ndaj grave, per vrasjen e 3 fishte te ndodhur dje ne Tiranë.

46 vjecari qe nuk e ka për herë të parë që zhvillon protesta të tilla ka pohuar se eshte kunder dhunes ndaj grave.

“Ku eshte burreria kur ti vret vajze, moter, nene ” shkruhej ne pankarten qe ai mbante ne duar

Ku eshte burreria kur ti vret nje vajze, moter , nene shkruhet ne pankarte ndersa me lot ne sy Edmondi tregon se vrasjet e grave jane jo vetem deshtim i shoqerise , por dhe i nje sere mekanizmave qe nuk kane funksionuar ne shtet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME