Wednesday, March 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETJa 14 akuzat ndaj McGonigal!

Ja 14 akuzat ndaj McGonigal!

Nga Petrit Vasili-

Ja 14 akuzat ndaj McGonigal!

Meqenese Rama me ca te tjere po vazhdojne te genjejne per akuzat, qe rendojne mbi Mc Gonigal dhe thone qe ka vetem dy akuza.

Ja si qendron e verteta, qe i dhemb shume Rames dhe altoparlanteve te tij te lodhur!

McGonigal ka dy procese te hapura ne New York dhe Washington D.C ku ne total mbi te rendojne plot 14 akuza.

New York

1.komplot per te shkelur International Emergency Economic Power Act

2.shkelje e International Emergency Economic Power Act (IEEPA)

3.Komplot per te realizuar pastrimin e parave te pista

4.Pastrim parash te pista

5.Deklarate e rreme

Washington D.C

1.fshehja e fakteve materiale

2.deklarate e rreme

3.deklarate e rreme

4.deklarate e rreme

5.deklarate e rreme

6.deklarate e rreme

7.deklarate e rreme

8.falsifikimi i dokumentave

9.falsifikimi i dokumentave.

P.S.Fotot jane te dy akt akuzave në New York dhe Washington D.C.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: