Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJa sekretet që parfumi juaj të zgjas sa më shumë

Ja sekretet që parfumi juaj të zgjas sa më shumë

Nëse jeni adhuruese e aromave të lehta, atëherë ne kemi 3 këshilla për ju:

1-Spërkateni parfumin tek kyçet dhe anash qafës, por edhe në vende si kërthiza apo pjesa e brendshme e gjunjëve.

2–Së dyti, merrni kremin e trupit që bashkëshoqëron parfumin tuaj dhe aplikojeni para spërkatjes, kjo i jep më shumë intensitet dhe kohëzgjatje aromës. Nëse nuk gjeni dot në treg një krem që përputhet me parfumin tuaj, atëherë merrni një tjetër, por jo me aromë të fortë, në mënyrë që të mos dominojë parfumin.

3–Së fundmi, ruani parfumet tuaja në një vend të errët dhe të freskët dhe gjithmonë sigurohuni që të mbyllni mirë kapakët e tyre, pasi ajri mund të ndryshojë përbërjen e tyre dhe si rrjedhojë, kohëzgjatjen dhe intensitetin e aromës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME