Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKapet një ton kokainë në Itali, arrstohen 4 shqiptarë

Kapet një ton kokainë në Itali, arrstohen 4 shqiptarë

Katër shqiptarë janë arrestuar pas operacionit të zhvilluar në portin e Savonës, në Itali, ku u sekuestruan rreth një ton kokainë.

Droga ishte fshehur në pjesën e zhytur të anijes tregtare dhe u gjet nga zhytësit nga Seksioni i Operacioneve Detare të Savonës.

Ngarkesa me lëndë narkotike u sekuestrua nga Policia Financiare e Barit dhe ishte e ambalazhuar në 26 mbështjellës. Ndërkohë pas arrestimit të të katërve, Guardia di Finanza kishte mësuar për mbërritjen në portin e Savonës të një ngarkese tjetër me lëndë narkotike në një anije tregtare me flamur të Hong Kongut, e cila u nis nga porti i Santos në Brazil më 30 dhjetor.

Kjo është arsyeja pse u aktivizuan autoritetet dhe u krye monitorimi i ngarkesave. Sakaq operacioni është pjesë e hetimeve të Fiamme Gialle të Barit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME