Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKërcënoi administratën për zgjedhje, kallëzohet Majlinda Bufi

Kërcënoi administratën për zgjedhje, kallëzohet Majlinda Bufi

Deputeti Flamur Noka ka kallëzuar në emër të PD-së, sot kryebashkiaken e Roskovecit, Majlinda Bufin.

Padia është bërë me pretendimin se Bufi ka shkelur Kodin Zgjedhor, duke kërcënuar dhe bërë presion administratën për zgjedhjet e 14 majit, duke i penguar që të votojnë lirisht.

Ndër të tjera Noka shprehet se këto shkelje janë bërë për të shtrembëruar vullnetin e zgjedhësve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME