Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKokainë, kanabis dhe mijëra euro, si u zbuluan dy shqiptarët në Bolonja

Kokainë, kanabis dhe mijëra euro, si u zbuluan dy shqiptarët në Bolonja

Dy trafikantë shqiptarë droge u arrestuan nga policia italiane në Bolonja pasi u kapën me kokainë, kanabis dhe mijëra euro.

Një 37-vjeçar shqiptar u kap pasi ishte vendosur nën vëzhgim nga efektivët, ndërsa gjatë arrestimit iu gjet rreth një kilogram kokainë dhe rreth 20 mijë euro.

Në të njëjtën kohë, në zonën e Reggio Emilia agjentë të tjerë vijuan vëzhgimet pranë banesës së 37-vjeçarit, ku identifikuan një tjetër shqiptar, 46 vjeç, i cili u arrestua më pas.

Në makinën e tij u gjet një çantë shpine me rreth 6 kilogramë kokainë, 20 kilogramë kanabis si edhe një pistoletë Taurus dhe 50 gëzhoja.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: