Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShoqërohet një grua nga Mallakastra, dyshohet se blinte vota për kandidatin e...

Shoqërohet një grua nga Mallakastra, dyshohet se blinte vota për kandidatin e Alibeajt

Fier – Policia e Fierit ka shoqëruar një person në Fier pasi dyshohet për blerje votash në favor të kandidatit të Partisë Demokratike për Mallakastrën, Agron Kapllanaj.

Denoncimi për blerje votash është bërë në rrjetet sociale, ndërkohë policia ka shoqëruar një grua me inicialet Dashuri D.

Po këto burime pohojnë se Dashuria blinte vota në zonën e Fratarit. Ajo takonte të njohur dhe u premtonte para në këmbim të votës, pohuan burime informacioni nga Mallakastra

Lajmin e konfirnojnë edhe dy kandidatët e tjerë Qerim Ismailaj kandidati pçr kryebashkiak nga PS dhe Resmi Shanaj nga PD qe drejtohet nga Sali Berisha.

Ata pohuan se kanë dieni si informacion por janë organet policore ato që do të zbardhin këtë ngjarje

Burime zyrtare të policisë Fier pohuan se gruaja eshte shoqeruar ne polici, i eshte kryer kontroll, eshte marr në pyetje pasi nuk i jane gjetur prova kopromentuese është lënë e lirë.

\

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME