Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKQZ kërkon gjobitje për 20 kryebashkiakë Fier, Mallakastër dhe Roskovec

KQZ kërkon gjobitje për 20 kryebashkiakë Fier, Mallakastër dhe Roskovec

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka kërkuar gjobë për 20 kryetarë bashkie me pretendimin se kanë përdorur burime publike për fushatë zgjedhore për 14 majin.

KQZ ka kërkuar gjobë për 5 Sekretarë të Përgjithshëm në 5 ministri si dhe 2 drejtorë shkollash.

Ditën e nesërme do të zhvillohet seanca në KAS për 28 zyrtarët.

Kryetarët e bashkive ndaj të cilëve është kërkuar gjobë

-Armando Subashi, kryetar për bashkinë Fier

-Gledian Llatja, kryetar për bashkinë Elbasan

-Klodian Taçe, kryetar për bashkinë Gramsh

-Arif Tafani, kryetar për bashkinë Belsh

-Lefter Alla, kryetar për bashkinë Bulqizë;

-Andis Salla, kryetar për bashkinë Cërrik;

-Redjan Krali, kryetar për bashkinë Kavajë;

-Klement Ndoni, kryetar për bashkinë Këlcyrë;

-Erion Isai, kryetar për bashkinë Kolonjë;

-Shuaip Beqiri, kryetar për bashkinë Konispol;

-Safet Gjici, kryetar për bashkinë Kukës;

-Pjerin Ndreu, kryetar për bashkinë Lezhë;

-Kastriot Gurra, kryetar për bashkinë Librazhd;

-Majlinda Bufi, kryetar për bashkinë Roskovec

-Elton Arbana, kryetar për bashkinë Shijak

-Eriselda Sefa, kryetar për bashkinë Lushnje;

-Qerim Ismailaj, kryetar për bashkinë Mallakastër

-Nuri Belba, kryetar për bashkinë Prrenjas

-Pali Kolefski, kryetar për bashkinë Pustec

-Blerim Shera kryetar për Bashkinë e Vorës

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME