Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKQZ nuk pranon regjistrimin në zgjedhje PD e Enkelejd Alibeajt

KQZ nuk pranon regjistrimin në zgjedhje PD e Enkelejd Alibeajt

Pas 48 orë pritje e durim nga kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, i cili kërkoi sipas Kodit Zgjedhor që të sjellin dokumenta të reja me firmën e Lulzim Bashës, si dhe pasi Enkelejd Alibeaj deklaroi se “nuk dërgon asnjë dokument të ri te KQZ”, më në fund KQZ vendos: Të mos regjistrojë PD e zotit Alibeaj.

Natyrisht që Enkelejd Alibeaj do të bëjë ankimim në institucionet më të larta të procesit zgjedhor.

Por analistët mendojnë se vetë Alibeaj dhe pasuesit e tij në PD e vulës se nuk duan të futen në zgjedhje se dalin shumë keq, ndaj po sajojnë pretekste që t’ua lenë të tjerëve fajin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME